Nástěnný a stolní kalendář
Chrti v nouzi pro rok 2021!

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za poštovné a balné, která je ve výši 65,- Kč
(platí při počtu 1 - 6 kusů, při objednávce více kusů je cena za dopravu vyšší).

Zasíláme přes Zásilkovnu.
OBJEDNÁVKY S TYPEM KALENDÁŘE A POČTEM KUSŮ, s vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem Zásilkovny (https://www.zasilkovna.cz/pobocky) zasílejte na e-mail chrtiaukce@seznam.cz.

Autorkou snímků v nástěnném kalendáři je tentokrát Hana Kellermannová, stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. Děkujeme reklamní agentuře m-ARK www.m-ark.cz, která si vzala na starost konečnou úpravu a tisk obou kalendářů.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci - pejskové čekající na domov

Sheila (lurcher | předběžná rezervace)

druhé jméno:
plemeno:lurcher
Sheila je tříapůlletá lurcherka pískové barvy.
Naši irští přátelé z PAWS se jí ujali na konci loňského roku. Byla nalezena na ulici a trvalo dlouhé tři měsíce, než se dobrovolníkům podařilo ji odchytit.
I samotná doba odchytu svědčí o tom, že tahle holčička je plašší a nedůvěřivá. Alespoň zpočátku rozhodně ano. Patří mezi ty chlupáče, kterým trvá o trochu déle zvyknout si na nové prostředí a začít důvěřovat novým lidem.
Za časů pobytu v azylu se nejbezpečněji cítila v kotci. Když šla na procházku sama, sice nepropadala panice, ale sebejistá rozhodně nebyla a občas se - v jí nepříjemných situacích - vypnula. Zasekla se a odmítala jakoukoliv spolupráci. Když si však vyšla na procházku s nějakým chlupatým kamarádem, chovala se téměř bez problémů.
Jsme přesvědčeni o tom, že člověk bez zkušeností se psy pro ni nebude vhodným páníčkem. A psí parťák v novém domově by jí rozhodně povzbudil a dodal trochu toho chybějícího sebevědomí.
S ostatními psy, i těmi menšími, vychází velmi dobře, dokonce si s nimi ráda hraje. V dočasném domově tráví veškerý svůj čas hned s několika hafany.
Sheila neprodělala žádné závažné zranění a měří 65 cm.

A co o ní říkají její dočasné mamky?
5.10.2020 "Sheila je velmi tichá holka, člověk o ní ani neví. Je čistotná, klidná a pravá chrtí aristokratka. Na vodítku netahá, ale spoustu věcí nezná, a tak je trošku lekavá. Nejde ale do paniky a neutíká. Na pohyb a procházky není zrovna náročná, důležitější pro ni je teplý pelíšek. Sheila i Tess jsou spíš spavé, celé dny prospí, takhle líné chrty jsme snad ještě neměly. Hodí se ke psům i fenám. Malým i velkým, mladým i starým. Psy absolutně neřeší. Obě jezdí v pohodě v autě a obě si zalézají samy od sebe do klecí na pelíšky (normálně udělaly z našich psů bezdomovce a zabraly jim klece). Velikostně odpovídá cca feně greyhounda."
8.10.2020 "Chrtí dámy Tess a Sheila, alias Andrea a Šošona už jsou u nás 4. den a tváří se poměrně spokojeně. Sheila je plachá, pro kontakt si musí dojít sama, mívá návaly strachu, kdy zamrzne a klepe se, ale nepanikaří a neutíká (vysavač, setkání s kamarádem, kterého viděla poprvé). Dle některých reakcí se domnívám, že byla bita. Bude milým společníkem klidně i pro starší osoby, na vodítku netahá, není rozjívená. Obě se ve smečce chovají slušně, nechají si od psů
"vysvětlit", co je třeba. Postel a gauč našly dle předpokladu hned první večer. Mají výborné hygienické návyky. Oběma stačí pár běhacích koleček a po zbytek dne dělají dekoraci pohovky anebo si samy zalezou do pelechů a tváří se nepřítomně, vždy mě ten rozdíl oproti našim magorům překvapí."

Sheila hledá klidný, harmonický domov, ve kterém najde ztracené sebevědomí a jistotu, a ve kterém jí nový páníček - ale třeba i psí kamarád - ukáže ten správný směr. Pokud vás zaujala, napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Sheila.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2017-03-14
země:Irsko
barva:písková
pohlaví:fena
čip: ano
tetování: ne
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: předběžná rezervace


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)