Loading Translate
 EN
 DE
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci - pejskové čekající na domov

Newt (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Mill Road
plemeno:greyhound
Newt měl být utracen u veterináře jako už "nepotřebný". Nyní už je v bezpečí a technicky vzato zachráněn, ale abychom mohli příběh dopsat do šťastného konce, potřebujeme trochu pomoci - hledáme třeba i s vaší pomocí ten nejbáječnější domov.

Hodí se do spíše aktivnější domácnosti, má rád procházky, je na greyhounda poměrně aktivní (toto berte prosím s rezervou, je to greyhound, nikoliv pes na vytrvalostní aktivity :-) ), pokud i vy máte rádi procházky přírodou a případně umíte zajistit i bezpečný OPLOCENÝ výběh, kde by si občas mohl dát 2,5minutový sprint, mohli byste být vhodnými adepty k adopci tohoto fešného a velmi přátelského žíhance.
Pohybuje se v prostředí, kde se nacházejí i další psi většího vzrůstu, zdá se být bezproblémový. Nevíme, jak je na tom s minipejsky. Pokud jsou v rodině dítka, doporučujeme děti trochu větší (ne batolata) a to proto, že Newt je vyšší, vzrostlejší kluk (71 cm v kohoutku, 36 kg). Jak už jsme zmínili, povahou je přátelský, příjemný.
V minulosti měl zraněný kotník, to bylo ještě v době závodění, dle veterináře (a ani opticky) nemá následky, nekulhá, není nijak omezen v normálním pohybu. Nejsou známy žádné zdravotní problémy.

Nabídnete domuv tomuto sympaťákovi?

Klikněte níže na políčko "Zeptejte se na pejska...", napište nám a my se vám ozveme zpět.

Můžete nám také zavolat.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2016-04-12
země:Irsko
barva:žíhaný
pohlaví:pes
čip: ano
tetování: ano
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: 5 / 2018
stav: v novém domově!


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher, španělský galgo a podenco)