Nový kalendář 2019 - LIMITOVANÁ EDICE (13 stran formátu A2) s nádhernými fotografiemi adoptovaných chrtů od fotografky Alie Lengyelové. Za přípravu a vznik kalendáře děkujeme společnosti Pet Farm Family www.petfarmfamily.cz.
Cena: 500Kč + poštovné
Výtěžek z prodeje připadá naší organizaci na pomoc chrtům. Pokud máte zájem, napište na email: chrtiaukce@seznam.cz (vaše jméno, adresu a počet ks).
Odpovíme vám zpět a pošleme číslo účtu a další info. Neváhejte, počet kusů je omezen.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci - pejskové čekající na domov

Naya (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:
plemeno:greyhound
Ti, kteří nás sledují už trochu déle, si určitě vzpomenou na skupinu greyhoundů, které jsme spolu s dalšími organizacemi (byla to tehdy velká akce a bylo jich neuvěřitelně mnoho) zachránili z tristních podmínek od množitele, se kterým bylo následně v Irsku zahájeno i trestní stíhání u civilního soudu, a také uložena pokuta od dostihové federace.
Všichni tito pejskové, kterým jsme pracovně říkali "Mauglínci" (protože byli tak trochu jako Mauglie, který vyrostl v divočině a nepolíben civilizovaným světem, tedy skoro...) jsou už šťastně ve svých domovech až na......
Naya - vzpomenou si někteří na její fotografii, která se objevila na fb, kdy stojí u plotu, jakoby v oparu slunce? To bylo v dobách, kdy princeznu Nayu bylo možné fotit pouze na dálku, lidí, a to bez výjimky, se bála tak, že při přiblížení na několik metrů začala hekticky lítat sem a tam po výběhu. Nevěděli jsme, zda tuto nesmírně plachou holčičku bude vůbec možné umístit do adopčního programu. Byli jsme už pomalu smířeni s tím, že zůstane našim věčným dítětem pod křídly CHvN v Irsku. Což o to... postarali bychom se, ale DOMOV, RODINA... to je něco jiného, něco, co nepoznala a v co jsme chtěli věřit, co jsme si pro ni přáli.
Zázraky se někdy dějí! Po malých krůčcích ušla Naya světa kraj - jak vidíte na jejich fotografiích, kontakt s lidmi už pro ni není problém, ani vodítko nepovažuje za hada škrtiče.
Dokázala se pomaličku, ale jistě psychicky krásně opravit. Naya ani dnes není psem "pro každého". Nehodila by se do centra hektického města, těžko by si užívala procházky rušnými ulicemi, ani bychom neviděli její adopci ideální do rodinky s maličkými dětmi -ne proto, že by snad byla agresivní, ale protože úplně malinkým dětem není vždy možné zcela dobře vysvětlit, že tento pejsek se může bát, že potřebuje čas, že když jí nemohou výskat za zády atd atd. Takže - hledáme relativně klidné prostředí, spíše někdě na okraji města, na vesnici, ideálně s možností proběhnutí na oplocené, zabezpečené zahradě (není nezbytnou podmínkou), zcela URČITĚ s psím parťákem - sama by byla Naya ztracená.
Dnes už to opravdu není nerváček, ale je jisté, že bude potřebovat pochopení i vaši trpělivost při zvykání na nové prostředí. Zázraky do tří dnů neumí, jeden zázrak se už ale Naye podařil - dokázala znovu uvěřit lidem. A teď potřebujeme ještě malé - velké kouzlo, dobrý domov napořád. Pomůžete nám s tím? Princezna Naya už není šíleně smutná, ale co je domov, to ještě neví. Umíte jí to ukázat? Chcete adoptovat Nayu?
Klikněte na políčko "Zeptejte se na pejska...", napište nám a my se vám ozveme zpět.
Můžete nám také zavolat.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2014-02-23
země:Irsko
barva:černá s bílou náprsenkou
pohlaví:fena
čip: ano
tetování: QN SIX
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: 5 / 2018
stav: v novém domově!


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)