Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Bufalo

(Autor blogu: Eva. S. | Zobrazit přehled článků blogu)

Bu & Bo


Odešel kamarád - Bobík (PAN Pes 1.3.1996 - 24.3.2012)

článek ze dne: 25. 03. 2012
V sobotu odešel náš nejstarší psí kamarád za duhový most. Věříme, že běhá a skáče jako zamlada a že už je šťastný a nic ho netrápí...Nikdy na TEBE nezapomeneme, děkujeme, žes tu s námi byl a navždy zůstaneš v našich srdcích...

ještě pár příběhů z jeho "deníčku":
• 28. září 2008 00:00:00
Můj milý deníčku,

včera se ty moje dvě ženský rozhodly, že se půjdeme podívat na burčákové slavnosti do vedlejšího městečka. Vyrazili jsme po obědě. Musím ti říct, že jsem měl ohromnou radost, protože na tak dlouhé procházky nechodívám často. Když jsme dorazili na místo, zašli jsme nejdřív do cukrárny. Moje starší panička si dala koňakovou špičku a já dostal piškotek, který byl naspodu. Mňam. To byla laskomina. Až jsme vypili kafíčko, tak jsme se vydali směr burčákové slavnosti. Paničky poochutnávaly burčák a pak si ho i koupily. Flašky jsme uložili do batohu a vyrazili směr strejda. Jenomže strejda bydlí ve vesnici, která je vzdálena 4km. To už mě nahlodávaly pochybnosti, jestli to ujdeme, protože už jsme za sebou měli 3km a před sebou 4km a to nemluvím o zpáteční cestě. Ale ty moje paničky nezaváhaly ani na okamžik, a tak jsme se vydali po stezce. Řeknu vám cesta byla dlouhá a pořád se mi pod tlapky pletli nějací cyklisti, příp. bruslaři. U strejdy jsou teď o víkendu hody, tak jsme se byli mrknout i na kolotoče. Tam byl teda randál. Oddechl jsem si, když jsme to tam jen prošli a hned odešli. U strejdy bydlí moje kamarádka Betynka. Už je to stará paní (myslím, že jí jen cca 16 let), ale pořád mě přitahuje. Za což jsem dostal od strejdy smetákem. Já přece nemůžu za to, že mě to k ní tak přitahuje :(. Panička říkala, že jsem vůl, když otravuju takovou starou dámu, která je ráda, že ještě stojí na tlapkách. Strejda říkal, že už je na tom dost špatně, že už tady s námi dlouho nebude :(. Jinak náš strejda je velkej chovatel. Má dokonce i kočku. To se zase paničky nasmály. Zdrhal jsem já před ní a ona přede mnou... :) a ještě tam strejda má králíka. Jak mu čistil misku na vodu, tak zdrhl a strejda ho honil po verandě. Sranda, no. Pak jsme se vydali domů. No, upřímně řečeno, už jsem sotva pletl tlapkama a paničky mě nechtěly vzít a nést mě :(. Což od nich nebyo moc pěkný, protože jsem v naší rodině nejstarší, tak by na mě měly brát ohled, baby jedny. Zhruba po 10. kilometru začal paničce zvonit mobil. Byl to druhej strejda, který se ptal na burčák, a tak jsme toho využili a svezli jsme se s ním domů. Doma jsem se napil, nažral a spokojeně a hlavně vyčerpaně usnul. Doufám, že tak brzo na žádný podobný výlet nepůjdeme... :)
• 26. září 2008 00:00:00
Hafoj,

mám hroznou radost. Včera mi přijela panička ze školy a já zase spal v obýváku. To bylo žůžo. Jenomže se na mě zase chystá koupání....a to já nerad, ach jo.
• 11. září 2008 00:00:00
Tak jsem se rozhodl, že je zase čas něco málo napsat. Ale dnes snad jen to, že nesnáším, když začíná školní rok. Moje mladší panička byla ve středu na zápisu, takže to znamená, že zas brzo odjede a já budu mít po luxusním životě. Ono je to tak. Když je ta moje mladší panička doma, tak bývá často v obyváku a zavolá si mě k sobě. Já normálně bývám jen ve svém křesle (viz fotky), a to ještě musím sekat latinu, abych tam mohl být s páničkama. Ale ta moje mladší panička to tak neřeší a má ty moje lumpárny většinou na háku (teda pokud ji fakt nevytočím, to pak radši zdrhám, protože řádí jak černá ruka...) a vezme si mě na gauč. Ale ze všeho nejraději mám, když se rozhodne spát v obyváku, páč to spím s ní :). Sice se roztahuje, ale já su strašně rád, že smím spát v obyváku. To víte, já do postele nesmím, odnaučili mě to ještě, když jsem byl štěně. Mám sice v každém pokoji svoje místečko, ale přece jen spaní s těma lidma je něco jinýho, no. A jakmile začne semestr, tak mi panička odjede a já už si v obyváku hned tak nepospím... :(

A na konec bych zaštěkal na památku všech, kteří zahynuli při útocích na dvojčata 11.9.2001...
• 31. srpen 2008 00:00:00
Hafoj,

dnes vám napíšu o mých kleptomanských sklonech. Začalo to nevinně. Když si některý z páníčků zapomněl na stole kafíčko nebo třeba i zákusek, vlestně mi bylo jedno co to bylo, protože hlavní bylo to, že šlo o věci, které nesmím a lidi mi je zakazovali. Ale znáte to...Zakázané ovoce nejvíc chutná. :) Občas se mi povedlo ukrást super věci! Tak např. Na Mikuláše se u nás připravoval čert, který měl s sebou nové čerstvě usmažené (do černa = tedy spíše spálené) rohy z rohlíků. A tak jsem mu v nestřežené chvíli jeden schmatl a sežral! Ne, že by mi dvakrát moc chutnal, ale přechytračit čerta, to jsem si přece nemohl nechat ujít :). Ale že to byl pravý pekelník, obstaral si celkem rychle rohy nové, takže mi mou radost rychle pokazil :(. Můj nejlepší lup bylo vepřové maso, ze kterého mělo být 5 řízečků. Po mém rychlém zákroku zůstalo už s bídou jen na 2. A jak to přesně bylo? To jsem zas jednou přechytračil svého páníčka. Donesl totiž domů tašku s nákupem. No a vespod bylo ono masíčko. Páníček odešel a já se pustil do díla. Než se stačil vrátit rozkousal jsem tašku (igelitovou), vytáhl maso a bužíroval jsem si na masíčku. Jéjej , to vám bylo rodeo, když se páníček vrátil domů. Ale vždyť to byla stejně jeho chyba, když mi tašku s masem nechá v dosahu, tak je přece jasné, že se na něj nebudu jen koukat, no ne? Teď, co jsem už starší kradu už jen věci, které panička položí na odpodkový koš. jako třeba prázdnou krabici od mléka nebo starý chleba z topení. No jo no, už mě znají a nedávají mi žádnou příležitost k většímu úlovku. :( Málem jsem vám zapomněl popsat, jak jsem u dědy sežral polévku z kamen a čufty z kredence. Děda mě teda pěkně hnal. Asi se mu nelíbilo, že by se měl se mnou podělit :(, i když na druhou stranu, když jedl salámek, tak se se mnou vždycky rozdělil. Tak nevím, co si o tom mám myslet.....Pac a haf B.
• 26. srpen 2008 00:00:00
Hafojky,

tak jsem se rozhodl, že vám sdělím něco, co jsem vypozoroval. Asi tomu ani neuvěříte. Jak se tak po tom světě rozhlížím a s přibývajícím věkem stále více filosofuju o životě, přišel jsem na to, že se těm lidem podobáme čím dál víc. To, že si ty svoje páníčky přetváříme k obrazu svému, a že vlastně poslouchají oni nás, to by bylo ještě v pořádku. Jenomže....My psi přebíráme jisté názory od lidí, což už v pořádku není!!! Abych netlapkal okolo horké kaše, tak jdu přímo k jádru pudla. Tedy: Nejen lidé, ale I PSY JSOU RASISTI!!! A mám na to i důkazy. Sám, jak jste si jistě všimli, jsem tmavé srsti, což některé mé sousedy opravdu pobuřuje. Někteří na mně koukají skrz tlapky. Čert to vem, ale existují i takoví týpci, kteří jen mě zahlédnou a už mi jdou po krku! A světe div se, jsou to samí bílí psi!!! Žádný tmavý pes po mně ještě nešel, ale tihle bílí (paničkou hanlivě nazývaní smetáci) mě nemůžou ani cítit. A proto mám poselství pro psy a lidi šiřte ho dál: Všichni psy všech zemí, neblbněte a nedělejte každou kravinu po těch lidech, i když je máte rádi!!! Nejdřív přemýšlejte a pak konejte. No a na závěr jeden super citát: Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí. Pac a pusu, B.
• 23. srpen 2008 00:00:00
Tak už jsem tady zas, abych vám něco napsal. Ty moje dvě ženský (paničky) si vymyslely, že budou doma malovat. Abych se zachoval jako správný psí gentleman, byl jsem připraven podat pomocnou tlapku. Vždyť tady taky bydlím, ne? Dokonce jsem v pátek zvládl vymalovat kuchyň. Jenomže s mou prací nebyly ty dvě baby spokojený a nejenže mě od toho vyhnaly, ale dokonce mě ke štětce s válečkem a natož ještě k barvě vůbec nepustily. To je tak, když chce pes pomoc. Potvory jedny se mě nezeptaly ani na to, jakou barvou mají vymalovat předsíň. A to se mě opravdu dotklo, protože předsíň obývám zásadně já!!!........Teď už jsou s tím hotové, ale doufám, že nepočítají s tím, že po nich budu uklízet ten nepořádek, co u toho malování nadělaly!...Stejně ty svoje dvě ženský mám rád, i když mě neposlouchají a dělají si, co chtějí. :) Pac a pusu, Boban
• 14. srpen 2008 13:06:10
Ahoj,

dnes vám napíšu něco o kočkách. Všichni si ze mě dělají srandu, že se bojím koček. Abych těm posměváčkům ukázal, že i když patřím do muší váhy nejsem žádná sralbotka, tak se pokouším skamarádit i s kočkama. Ale řeknu vám, že ony to asi nějak nechápou. Vždycky to na ně zkouším přátelským tónem a lichotkama. Je to v pohodě dokud se nepřiblížím. To se pak každá naježí a prská. Zkrátka ze sebe dělají nedobytné dámy. Co si myslí! Myši chytám stejně líp než ony! Jednou jsem jednomu kocourovi řekl, že není pořádnej chlap, když mu chybí pánský nádobíčko. Jenže ten neměl smysl pro humor a začal mě honit, magor, no.
Kdysi měl strejda na starost malý kotě a já přišel na návštěvu. Samozřejmě páničky nenapadlo nic lepšího než mi to škvrně strčit do pelechu. Vrchol drzosti. Kotě se mi tam roztahovalo až mě z pelechu vyhnalo a lidi z toho měli srandu. To jsou způsoby, říkal jsem si. Škvrně drzí nemělo úctu ke starším!!! A další katastrofa nastala vždy, když mě panička poslala na dovolenou ke kamarádce. Hele, Andyho - středního knírače jsem zmákl levou zadní, dvorek byl prostě můj. Dokud nedošla Denisa... ta kočka je furt v tom a je to parádní mrcha. Toho jejího chlapa nechápu. Jak to s ní může vydržet?! Ona dojde, postaví do pozoru celou rodinu a dokonce šla i po mně. To byla vždycky dovolená... Prohnala mě po dvoře, sekala mě tlapkou a divila se, že ji namám rád. No, chápete to? Kočky jsou stejně z Marsu a psi z Venuše, nebo je to naopak? Kdo ví... :)
• 13. srpen 2008 11:58:42
Ahoj,

jsem už sice starý pán, ale rád vám všem o sobě něco málo povím. Když jsi mě moje panička vezla domů, tak jsem ji ze samé radosti kousl do nosu :), to aby věděla, že mám vlastní hlavu a nenechám si věšet bulíky na čumák. Poslouchám jen když mám náladu, ale za to umím spoustu věcí, páníček mě naučil chodit s ním po schodech tak, že jdeme schod za schodem, nejdřív dá nohu na schod pán a pak přidám já tlapku. To byste koukali jakou ze mě má panička radost, když jdu zároveň s ní. V dobách mého útlého mládí jsem si občas odběhl na několikatihodinový průzkum po okolí. Ale protože jsem se vždy vrátil, tak to moje panička brala s klidem. Říkala, že chápe, že se chci občas proběhnout bez toho, aby mi pořád stála za ocáskem. Jednou mě tak chytli i policajti, musím říct, že bručet v base opravdu není procházka růžovým sadem. Jo, mohl bych vám toho ještě hodně napsat, ale protože teď v televizi běží olympiáda musím držet tlapky našim. Tak se zatím mějte a já zas přiběhnu. :)

obrázek 3838
obrázek 3839
obrázek 3840
obrázek 3841
obrázek 3842
obrázek 3843
obrázek 3844
 

Komentáře k článku

Eva. S.
poslední sbohem
(Eva. S., 25. 03. 2012)
Zítra odpoledne se s ním naposledy rozloučíme v krematoriu v Chrlicích
 
Jana, Jenny a Vicky
Poslední sbohem
(Jana, Jenny a Vicky, 25. 03. 2012)
Zdravím Vás a moc s Vámi soucítím. Před rokem jsme se viděli, asi poprvé, v lomu a Váš pejsek mi strašně připomínal mého malého pinče, o kterého jsem přišla v červenci r. 2010. Bylo mu téměř 16 let. Nikdy na něj nezapomenu, vím, jak to pro mě bylo těžké .. Buďte silní, moc na Vás myslím. Jana Hrubá
 
Marta
(Marta, 26. 03. 2012)
Bobík byl určitě úžasný pejsek. Vzpomínky na naše psí kamarády jsou krásné, a snad i proto tolik bolí. Cítím s Vámi hluboce.
 
Cindy
(Cindy, 27. 03. 2012)
Ztráta psího kamaráda vždy strašně moc bolí..soucítím s Vámi. Doufám, že je ti Bobíku dobře, tam za duhovým mostem...
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 8 plus 4 =

 

Další články v blogu

11) FOTEČKY 2

obrázek 4817
obrázek 4818
obrázek 4819
obrázek 4820
obrázek 4821
 
(04. 09. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

10) Freddie aneb "tele" v chrtím těle :)

15.3.2012 přijel nový člen rodiny. Ten název není výsměch jen konstatování faktu. Je to divoké štěně, které asi dost rychle vyrostlo a své tělíčko nemá úplně pod kontrolou :) Je to super psí kámoš pro našeho Šušku,…
obrázek 4178
obrázek 4179
obrázek 4180
obrázek 4181
obrázek 4182
 
(12. 05. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

9) Módní přehlídka

aneb vypůjčil jsem si dědův svetr
obrázek 1104
obrázek 1105
obrázek 1106
obrázek 1107
obrázek 1108
 
(11. 01. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

8) Silvestr 2010

Zvládl jsem ho v pohodě, nejvíc mě zajímala flaška s vaječným koňakem , ale dovnitř jsem se nedostal ...
obrázek 990
obrázek 991
obrázek 992
obrázek 993
obrázek 1076
 
(01. 01. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

7) Stromeček 2010

A tak to vypadalo u a pod stromečkem :)
Šťastné a veselé
Vánoce 2010 001
Vánoce 2010 002
Vánoce 2010 004
Vánoce 2010 003
 
(24. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

6) Vánoce 2010

Přijel k nám Ježiško z bitúnka a tohle nám dovezl :)
obrázek 840
obrázek 841
obrázek 842
obrázek 843
obrázek 844
 
(23. 12. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

5) Dědovy lumpárny

Ahooooj, přidávám adresu, kde najdete všechny dědovy lumpárny, které vyvedl jako malej (v deníčku). Hezký počteníčko. http://www.hafici.cz/profily/detail/7916/ Pac, Bu.
 
(16. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

4) Byl jsem na cvičáku :)

Snímek 120
Snímek 104
Snímek 105
Snímek 106
Snímek 107
 
(05. 12. 2010 | 8 komentářů) zobrazit článek

3) Zima

Ahoj dlouhonožky, chci se s váma podělit o zážitky s tou velkou bílou peřinou tam venku. Je to moje první zima, takže jsem mrkal na drát, když se to valilo z nebe...ale je to SUPEEEEEEEEEEEEEEEEER, dá…
obrázek 420
obrázek 421
obrázek 422
obrázek 423
obrázek 424
 
(03. 12. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

2) Moje seznamování

Ahoj všem, jmenuji se Bufalo a jsem kříženec podenca a ani sám pořádně nevím čeho, ten název je příliš komplikovaný , ale tak nějak vypadám jako Jack Russel teriér.…
 
(16. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

1) Fotky

Přidávám fotky...povedlo se
buf13
buf10
buf7
buf1
buf8
 
(16. 10. 2010 | 1 komentář) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)