Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

princezna Tara a její čaroděj Merlin

(Autor blogu: ejdrien | Zobrazit přehled článků blogu)

"Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských nectností" (Lord Byron)


TAK JDE ČAS ...

článek ze dne: 19. 01. 2011

Už jsou to čtyři měsíce, co u nás našla svůj domov naše irská princezna Taruška. Musím říct, že za tak krátkou dobu jsme spolu ušly kus cesty Wink.


Když Taruška přjela, byla moc vystrašená, Terezka jí musela vynést z auta, jak byla celá v křeči. Ale ukázala nám, že je to správná irská bojovnice a s tím, že ji čeká úplně nový a jiný život se začala rychle smiřovat Smile. Doma si rychle přivlastnila postel i sedačku, svého borderčího parťáka okamžitě přijala za vlastního bratra a mě za svojí milující paničku Kiss. Ruch velkoměsta s naší kráskou ani nehnul, přišla na to, že i tady potkává zajíčky, srnečky a všemožné pipinky, takže není nutné vyrážet na "posilovací" procházky do lesa.


Se separační úzkostí jsme se díky všem radám a podpoře našich "andělů" z CHvN také popraly. Sice mě občas  ta moje princezna potrápí, protože neustále vyhledává něco k snědku, takže sem tam pootvírá různé skříňky v lince a jeden den máme kakaovou párty, jiný zase cukrovou, pak kokosovo-oříškovou Laughing. Ne všechno nám samozřejmě chutná, ale je sranda alespoň to rozmatlat po celém bytě, přece se nebude panička po večerech nudit. No co, ale panička si za to může sama, protože neustále podléhá těm neskutečně nádherným a nevinným mandlovým očičkám a polevuje v dodržování pravidel ... . Ještě, že jsou tu zase ti naši "andělé", kteří mě upozorní, že pravidla jsou od toho, aby se dodržovala a to je pak Taruška zase za andílka Innocent.


Taruška také rychle pochopila, že odteď nemá jen flekatého bráchu, nejúžasnější paničku Wink, ale také druhou úúúžasnou paničku a úúúžasného pánečka, kočičího kámoše aka pumínu, staženého králíka (sice je to prý italský chrtík, ale kdo by tomu věřil Tongue out) a skvělou babi. Trochu problém je stále u našeho táty, ne a ne ten strach z mužské populace překonat, ale snad se nám to také podaří, aby se mohl konečně pomazlit i páneček Smile.


Velkou láskou Tarušáka je právě pumína. K rodičům chodíme celkem často a ona se už nemůže dočkat, až se o ní bude pumík třít a ona ho bude nadzvedávat čumákem Smile. Asi chce mít z kočičáka artistu a chůze po předních je prý to nejlepší číslo Laughing. Zato náš čaroděj Merlin její náklonost ke kočíně dvakrát nesdílí, nemůže pochopit proč jeho hračky cinkají a on si s nimi nemůže hrát a už vůbec nemůže pochopit, proč si panička myslí, že by tu miniaturní myšku polykal, copak je stažený králík? Laughing


Musím upřímně říct, že na začátku to vůbec nevypadalo, že by si chrtidlo s kocourkem padli do oka. Trénovalo se na vodítku, několikrát byl pumík přišpendlen packou a nedobrovolně se musel vzdát obsahu svého žaludečku, ale postupem času z toho byla prostě láska Kiss. Spinkají spolu, Taruška ho myje (z čehož je sice znechucen, ale drží Smile) a také si spolu hrají a když se potřebuje divoká šelma kočkovitá vybít, schová se do svého škrábadlového království a číhá, kdy mu flekáč přijde zase slintat hračky a jednu mu lípne Cool.


Seznamování s babičky italačkou proběhlo bez problémů. Lambi je už starší dáma, tudíž lehce nervózní a často nadává. Ale Taruška zvolila taktiku ignorace, takže když jí ten prcek štěkal u hlavy, ať na to křeslo okamžitě zapomene, tak jí s ledovým klidem odstrčila a následně zalehla Laughing. Ale zato venku je to sranda, vzteklounek se nechá rychle vyprovokovat a protože je to chrt (ikdyž miniaturní) běhat umí hodně slušně Wink.


Chrtidlo má také super kamarádky, které hlavně sdílí její loveckou vášeň, aby ne jsou to přeci maďarské ohařky. Ráda si s nimi vyměňuje své zkušenosti z lovu a hlavně jejich paničky mají různé vychytávky na lovecký výcvik jako aport v králičí kůži nebo bažanty a to je pak můj "Pampalíny" v sedmém nebi Smile.


Máme za sebou i první vánoce, což byla ohromná psina, celá smečka pohromadě, spousty nových hračiček, plno voňavoučkých dobrůtek, nonstop mazlení, lítání venku, procházky v lese ... prostě idylka.


Bohužel ne vždy je to všechno idylické. Jeden večer při mazlení, jsem nahmatala Tarušce na bříšku malou bouličku. Druhý den nám pan doktor řekl, že to vypadá na nádůrek mléčné žlázy a musí to ven. Pro mě dva dny šílených nervů, ale celý vesmír se spojil a po operaci pro nás měl pan doktor skvělé zprávy, byla to "jen" cysta, která je pryč a Tarunka je v pořádku. Princeznička byla neskutečně statečná i pan doktor říkal, že takových skvělých pejsků by bral víc Smile. Vše se krásně hojí, dlouhonožku nic nebolí, v neděli jdeme na vytažení stehů a pak hurá zase lítat Laughing.


Jak vidíte za čtyři měsice je toho na jedno chrtidlo až až Smile. Stále je spousta věcí, na kterých se musí pracovat, ale všechno stálo a stojí za to. Sedět nebo spíše tlačit se s čtyřnožcema večer na sedačce u televize a vidět, jak spokojeně oddychují je ten největší relax Smile. Všem novým pánečkům přejeme pevné nervy, trpělivost a spousty spousty lásky, protože vše se vám milionkrát vrátí, to mi můžete věřit Wink a ten, kdo má zbytečně prázdnou a neúplnou sedačku, neváhejte a vyberte si svého dlouhonohého parťáka, který vás neopustí v časech dobrých ani zlých Wink.

obrázek 1207
obrázek 1208
obrázek 1209
obrázek 1210
obrázek 1211
obrázek 1212
obrázek 1213
obrázek 1214
obrázek 1215
obrázek 1216
obrázek 1217
obrázek 1218
obrázek 1219
 

Komentáře k článku

GAMGABB
ČAS letí jako bláznivý
(GAMGABB, 19. 01. 2011)

Čas nejde, ale letí, a vůbec se mi nechce věřit tomu, že už je to pět měsíců co jsem se na Tarušku poprvé zadívala na stránkách CHVN . Krásné povídání mě připomnělo také Emičku a celý ten čas do chvilky než k nám přišla Berry. Jste šikovní a Tarušce i Merlinkovi to moc sluší. Snad sem za další dva měsíce budeme moci také napsat pár pokroků :-) Přejeme Vám ať už nemusíte prožívat žádné stresy a jenom rošťačíte :-) Krásné fotky !!!

 
tereyska
(tereyska, 20. 01. 2011)

Rodinko, děkujeme za krásné psaní, ano, ne vždy josu začátky jednoduché, ale co v životě je, ak by to byla nuda a my bychom zakrněli ;-). Taruška je šťastná a zdravá, super.


Celé smečce  Kiss

 
Tassa
Předání zkušeností?
(Tassa, 20. 01. 2011)

Dobrý den,


mě velice zaujalo, jak jste popisovala váš "trénink" na kočičky. My jsme momentálně v té počáteční fázi - myslíte, že byste mi mohla popsat vaše "techniky" podrobněji - třeba telefonicky? Moc by nám to pomohlo ...


Nataša

 
nic
Pelíšek
(nic, 20. 01. 2011)

Krásný modrý pelíšek :) Můžu se zeptat, kde jste ho koupili?


Děkuji.


Eva

 
ejdrien
(ejdrien, 21. 01. 2011)

Nataša: napište mi na drangiana@volny.cz  a domluvíme se Smile, rádi se o své zkušenosti podělíme Smile


Eva: je to pelíšek od Rogz for dogz http://www.petfashion.cz/uvod.php 

 
dadynka
(dadynka, 22. 01. 2011)

Moc krásné fotky a krásné povídání o Tvoji smečce, Adrianko. Přeji, aby feňulka brzy překonala i ten strach z mužských. Zkus poradit, aby páneček Tarušce vždy nabízel něco, co má obzvlášť ráda, nějaké mlsky. Mohlo by to pomoci. Moc hezky jsi napsala ten závěr o tom dlouhonohém parťákovi, který neopustí v časech dobrých ani zlých. Pravdivé, ze života. Díky. Kája s pejsky

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 8 plus 2 =

 

Další články v blogu

2) Jak se má naše pinceznička :)

Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem dávala do blogu nové fotečky naší pincezničky :)), tak se to budu snažit rychle napravit :). Tarinka všechny dlouhonožky moc pozdravuje a kdyby se někomu chtělo na chrtí prochajdu v Praze, tak…
Lálinka se svýma klukama
spinkání v novém pelíšku
s Corrim na Meteoru
gaučink
s Mr. Blackem
 
(19. 02. 2012 | 2 komentáře) zobrazit článek

1) Step by step, day by day ...

Když odejde nejlepší čtyřnohý přítel je to vždycky hodně těžké a pokud je to ze dne na den u mladého psa, je to o to těžší. My bojovali s nezvratným osudem do poslední…
obrázek 26
obrázek 28
obrázek 69
obrázek 81
obrázek 102
 
(09. 11. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)