POZVÁNKA NA SRAZ CHRTŮ 2020

4. - 6. 9. 2020 (pátek–neděle)
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

http://www.autocamp.estranky.cz/
Objednávejte přímo u pana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Ceny ubytování
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Jak nám chrti v nouzi změnili život :-)

(Autor blogu: Segunda | Zobrazit přehled článků blogu)

Proč jsme pomohli a jak se nám prvních pár dní po příjezdu psa změnil život

článek ze dne: 22. 09. 2011


Po pár dnech co máme doma Segundu jsem se rozhodla, že budu psát blog.... když mi bylo řečeno, že sem můžu psát (pokud budu chtít), tak jsem si říkala, že je to blbost :-), ale stejně mi to nakonec nedalo a už mám v hlavě tolik myšlenek, že se sem musím vypsat.


Po pejskovi jsem toužila dlouho... ale nikdy nebyla vhodná doba. Stránku chrti v nouzi jsem sledovala nějaký pátek a věděla jsem, že pokud psa, tak jedině takhle, protože psa jsem si pořídit nechtěla.... psa jsem chtěla zachránit.


Po té co jsme se rozhodli, že koupíme velký byt ve městě a odstěhujeme se konečně poprvé do svého, jsem nadhodila doma myšlenku pořídit si psa. Naštěstí přemlouvání nebylo velké, i když po návštěvě Lucky a chrtů u nás doma jsem myslela, že se můj sen nikdy nestane skutečností a psa mít nikdy nebudu... manžel začal couvat - bál se myšlenky, že psa nikdy nepustí z vodítka a pod. všech negativ, které Lucka popravdě řekla u nás na návštěvě.


Když už jsem byla odhodlaná odepsat, že si pejska nakonec nepořídíme, tak přišla spásná sms od manžela: Jsi si jistá? Neprobereme to ještě večer? A naděje svitla.... a za pár hodin mě už hřál ten úžasný pocit, že pes bude :-)


Dny příjezdu se blížili a my pořád ještě neměli klíče od nového bytu....nervozita stoupala.. Nakonec jsme měli dřív pejska než byt...ale jen o dva dny...a najednou starostí hromadu. Segunda jako kdyby chápala, že je to na všechny moc, tak se chovala naprosto úžasně a velice inteligentně, což jí (6. den po příjezdu) do teď vydrželo. Nikdy jsem neviděla tak inteligentního a chápajícího psa... Za těch pár dní zvládla všechno co jsme od ní chtěli (a to jsme počítali, že to bude trvat týdny). Segunda jezdí v autě s šarmem hvězdy - buď vidíme ve zpětném zrcátku jak trčí dvě srnčí uši nebo si prostě lehne a spí. V byte ví kde má své místo na gauči, nedovolí si nic vzít ze stolu nebo z kuchyňské linky nebo z poliček (žádná antipsí opatření zatím nebyla potřeba, kuřecí nohy taky po mém odchodu nikdo nezblajznul z linky). Venku inteligentně ví, že vodítko, které se nedopatřením dostalo mezi nohy, patří mimo ně a sama nastaví nožku tak, aby se jí zase dostalo ven. Její první včerejší puštění z vodítka na zahradě proběhlo více než skvěle. A šťastnějšího psa by člověk těžko v okruhu několika kilometrů pohledal. Na své jméno začala slyšet a přišla pokaždé na zavolaní (nebo spíš se rozběhla jak raketa a měla co dělat aby to u nás zabrzdila :-).


Dnes prožila svou první noc v novém bytě stejně jako my. Přes den mi pomáhala s úklidem (po tom co jsem za dveřma bytu uklízela chodbu si usmyslila, že mi ten hadr z kýblu vezme ať už radši nikam nechodím pryč :-) ) A taky jsme trénovali můj odchod z bytu. Večer pochopila, že naše nafukovací dočasná matrace je náš pelíček a ona má svůj (taky dočasný) tak nás aspoň přišla dvakrát v noci zkontrolovat jestli něco nepotřebujem (nejlépe zahřát :-) ) a ráno jsme vyvenčili a zůstala tu sama. 1x jsem ji byla dopoledne zkontrolovat (a už vím že si umí otevřít vrchní dveře od bytu od kterých nemáme klíč) a v po chvíli pískání si šla lehnout do pelechu. V poledne jsme vyvenčili a teď tu spolu ležíme a ona tu spokojeně regulérně chrápe jak starej chlap....


A jak se nám změnil život? Oba za pár dní víme, že to bylo skvělé rozhodnutí a jsme šťastní, že ji máme a ona má nás! Díky Luci a díky všem co se na tomhle projektu podílíte!


obrázek 3094
obrázek 3095
obrázek 3096
 

Komentáře k článku

Maruška,MOly a Roy
moc krásně napsané u nás to bylo stejné zachránit pejska a ted už máme zachráněné dva zdravíme a pos
(Maruška,MOly a Roy, 22. 09. 2011)
 
nic
posíláme pohlazení holčičce nějak mi to vypadlo :-)
(nic, 22. 09. 2011)
 
nic
odhodlat či neodhodlat?:)
(nic, 22. 09. 2011)

Báječné, přesně tohle jsem potřebovala číst, pozitivní a láskyplné komentáře . . od té chvíle (přiznám se, že to je jen pár dní), co jsem poznala a důkladně pročetla tento web netoužím do budoucna po ničém jiném, než si taky zachránit nějakou duši, aby uklidňovala i tu mou každý den :)


Napsala jste to moc hezky ..jen se zeptám Segunda je podengo??\"\\"Innocent\\"\"

 
Kristina
neodolat :-)
(Kristina, 23. 09. 2011)

Ano, Segunda je podenco. Občas nám spíš příjde, že jsme odoptovali srnku - venku žere trávu a doma když se zabalí do deky a trčí jen hlava a nohy tak to vypadá úplně jako srnka.

 
Janina
krásně napsáno
(Janina, 23. 09. 2011)

Také mám adoptovanou podenčí holčičku.Když to čtu, je to jako číst o té naší.Podenčíci jsou úžasní.Už se nám stalo, že se nás lidé ptali zda máme srnku.A dokonce i koníkaSmile

 
Kristýna F.
(Kristýna F., 25. 09. 2011)

Jéé moje tajná láska Segunda... Ráda čtu, že se už má konečně skvěle, šikulka a krasavice jedna! Přeju Vám, ať Vám přináší radost hodně dlouhou dobu Smile Přiznám se, že jsem o téhle holčičce také uvažovala, ale nakonec rozhodnutí padlo na greyhounda - bála jsem se, že bych podencovi nedokázala dopřát tolik pohybu, prý jsou až hyperaktivní

 
Lucky
(Lucky, 25. 09. 2011)

Smile Kristýnko, to váhání u Vás jsem viděla i cítila. Sama jsem tehdy byla zvědavá, jak to dopadne. Počítala jsem (po návštěvě u Vás) i s Vaším ne - nezlobila bych se, nic se nemá lámat přes koleno, pokud člověk opravdu neví, je lepší počkat. Omlouvám se, pokud jsem Vás možná jmenováním toho všeho, co může a zároveň nikdy nemusí nastat, ale s čím je třeba počítat, než člověk vysloví to ANO, "postrašila" až moc. Ono není mým cílem lidičky odradit, ale upozornit na to, že adopce pejska je prostě závazek se vším všudy a to znamená být připraven poprat se i s problémy, když přijdou. Když z Vaší strany po tom všem padlo: "ANO", měla jsem radost, cítila jsem, že jste si to promysleli. Mějte se moc krásně ♥

 
Kristina
(Kristina, 26. 09. 2011)

U nás jste si pak mohli být jistí, že jsme to měli hodně řádně promyšlené :-). Seginka je den ode dne šťastnější, je to na ní hodně vidět. Už nám i nastavila sama bříško a lehla si u toho na záda (ne že by jen zvedla nožku). Učíme se základní povely. Doma nám akorát včera zblajzla z kuchynského stolu 2 buchty se švestkama co jsem pekla (to by mě mělo těšit, že ji chutnalo).Na zahradě chvíli běhá, včera poprvé si chtěla i trochu hrát, ale jinak si zaleze do chatičky a spí na gauči.... takže její druhé jméno je zápecník (v profilu měla napsané, že není žádný zápecník, tak se tomu musíme pokaždé smát když ji taháme z gauče :-) Každopádně už bychom ji nedali ani za milion. Prostě ji zbožňujem :-)

 
Jitka Hozová
Jste skvělí
(Jitka Hozová, 26. 09. 2011)

Všichni jste skvělí, moc Vám to přejeme, ten šťasný život! Seginka bude mít u nás v srdíčku vždycky trošku přednější místečko, než ostatní adopťáčci (a to jsem ji ani neviděla), a to jen proto, že jela domů s naší Suzitkou. Hodně zdaru do dalších dní, pohlaďte ji i za mě! ;)

 
dadynka
(dadynka, 26. 09. 2011)

Je nádherná, ta jejich ouška jsou neskutečně hezká. Myslím, že je to opravdu na místě vše dobře zvážit, všechna pro a proti. Pejsek musí být chtěný - každý, vždy změní náš život. My, co tyhle pejsky máme, můžeme jen o nich povídat, říkat, čím vším nás obdarují, co nám přináší. To ale každý  pozná a pochopí, až jej má doma. Už už víte Smile Ať je vám spolu moc prima.

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 10 plus 1 =

 

Další články v blogu

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)